amerikan-mutfaklari

Amerikan Mutfak Modelleri

Daha küçük evlerin popülaritesinin artması amerikan tarzı mutfak modellerininde aynı şekilde daha çok tercih edilmesine neden oluyor.Özellikle stüdyo daire denilen evlerde amerikan mutfakları kullanılıyor.Bu evlerde salon ve mutfak içiçe olmasından ötürü amerikan mutfakları daha uygun oluyor.Amerikan mutfaklarının küçük evlerde tercih edilmesinin çeşitli nedenleri vardır aynı şekilde bir takım dezavantajlarıda bulunuyor.Bu ayrıntılara geçmeden önce küçük bir anektot belirtelim.Amerikan mutfağının kullanım alanı sadece küçük daireler değildir.Büyük evlerde de kullanılabilir.Ama genel olarak salon ile mutfağın aynı odada olduğu evlerde daha şık durmaktadır.Amerikan mutfağı yaptırmayı düşünüp kararsız kalanları için avantaj ve dezavantajları şöyledir:
Amerikan mutfağı yaptırmanın avantajları:

  • Salon ile mutfak aynı odada olduğu için amerikan mutfağı sayesinde salonda olan aktiviteden kopmuyorsunuz.Mesela salonda olan bir sohbetin sizde içinde yer alabiliyorsunuz.
  • Amerikan mutfağı küçük daireler için büyük avantajdır.Özellikle kullanışlılık olayını göz önüne aldığınızda diğer mutfak tiplerine oranla çok avantajlı olduğu söylenebilir.
  • Son olarakta avantajları arasında görünüm faktörü göz önüne alınmalıdır.Amerikan mutfakları son derece şık ve modern yapıda olan mutfak tipidir.
  • Ekonomik açıdan son derece uygundur.Her bütçeye uygun kalitede amerikan mutfağı bulabilirsiniz.
  • Eğer çok fazla dalgın biriyseniz salonda oturup televizyon izlerken ocakta pişen yemeği yakma ihtimaliniz daha az olacaktır.

Amerikan mutfağı dezavantajları:

  • En kötü özelliği mutfağın sürekli olarak temiz olarak durması gösterilebilir.Amerikan mutfağında bulaşıkları sonra yıkayım gibi düşünce olamaz.Zira yıkanmayan bulaşıkların sizin salonda otururken kokudan rahatsız olmanıza sebep olacaktır.Bu nedenle sürekli temiz halde bırakmalısınız.Tabi bulaşık biriktiğinde kötü görüntüyü de atlamamak gerekiyor.Salonda olan biri bunu rahatlıkla görebilecektir.
  • Pişirdiğiniz her türlü yemeğin kokusu salona da sinecektir.
  • Hayatı boyunca Türk mutfağına alışmış olan biri için amerikan mutfağına alışmakta biraz zorlanabilir.İlerleyen dönemlerde alıştıkça amerikan mutfağının artılarını keşfettikçe daha fazla benimseyebilir.

Amerikan mutfak modelleri:
Amerikan mutfakları model açısından oldukça zengindir.Çok sayıda farklı türlerde modeller bulunuyor.Sizin için seçtiğimiz amerikan mutfak modelleri şöyledir;

Bu modelde bar kısmı diye adlandırılan bölüm mutfak dolabından ayrı tarafa konulmuş.Bu bölümde çay, kahve içme gibi aktiviteleri yapabilirsiniz.

Beyaz ve kırmızı rengin harika karışımı olan amerikan mutfaklarından.Bu renklerin bizim için ayrı anlamı olmasından ötürü göze çok daha hoş gözüküyor.

Eşyasız içi boş olan amerikan mutfağı nasıl oluyor diye merak edenlere.

Klasik amerikan mutfağı.

Daha geniş odası bulunanlara bir alternatif.

Daha küçük daireler için uygun olabilecek amerikan mutfağı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir