bohem-dekorasyon3

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu

Bohem Dekorasyon Nedir: Bohem ev dekorasyonu farklılık sevenler ve özgür olan insanlara hipta eden değişik dekorasyon stillerinden biridir.Bu dekorasyon stilini genelde gündelik alışılagelen yaşam felfesi yerine karşı odaklı fikirleri benimseyenlerin tercihi olan bohem tarzı dekorasyon stilinde genelde zıt renklere bol bol yer verilir.Tek rengin ağırlıklı kullanımı yerine olabildiğince farklı renklerim bohem tarzı ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin kullanması gerekir.Bohem tarzı dekorasyon yapmayı düşünenler için aşağıdaki hususları dikkate alarak yöntem izlemek dekorasyonun başarıya ulaşmasında etken olabilir.
Bohem Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır:

  • Öncelikle bildiğiniz diğer dekorasyon stillerini unutun çünkü bohem dekorasyon bambaşka ve diğerlerine hiç benzemeyen tarzda stildir.
  • Bohem dekorasyonu açısından benzersizlik önemli bir noktadır.Bu nedenle herkesin tercih ettiği eşyalar yerine daha aykırı ve daha renkli eşyalar tercih edilmeli.Başkası için absürt gelen renkler sizin kullanacağınız renkler olmalı.
  • Sürekli aykırı renkleri vurguladık ama bu demek değildir ki karman çorman bir dekorasyon stili yaratın.Tam tersi düzenli ama bir o kadarda aykırı olmak bohem dekorasyon stilini olmazsa olmazıdır.Göze aşırı yorucu gelecek türden dekorasyondan da kaçınmak gerekir.
  • Bohem stili dekorasyon bir dönem sadece hippilere özgü dekorasyon stiliyken şimdi herkesin rahatlıkla kullandığı dekorasyon tarzlarından biri oldu.Hippiler özgürlüklerine düşkün ve marjinal olduğunu düşünürsek bohem tarzı dekorasyonu tarihine uygun olarak yapmak isteyenler bu etkeni de göz önünde bulundurmasında yarar var.

Bohem Tarzı Dekorasyon Stilleri:

Salonda uygulanmış bohem tarzı dekorasyona güzel bir örnek.Kimsenin pek tercih etmeyeceği tarzda siyah klasik koltuğun etrafında bir çok renk kullanılmış.

Bohem tarzı dekorasyonun güzel yanlarından biri de her tarafta rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır.Bahçede bile bohem tarzı dekorasyon yapılabilir.İşte bir örnek:

Bohem stilinin uygulanabileceği yerlerden biri de elbette yatak odalarıdır.Yatağın nevresiminden kullanılan aksesuarlara kadar her ayrıntı bohem tarzı dekorasyon için önemli ipuçları içeriyor.

Bohem dekorasyonda kimsenin kullanmayı pek düşünmediği sıradışı eşyalar kullanmanın önemli olduğunu vurgulamıştık.Bu bohem dekorasyon örneğinde duvardaki kilimden berjerde kullanılan kumaş rengine kadar biraz eski Türk tarzınında izlerinin olduğunu söylemek mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir