sinema-odasi

Sinema Odası Nasıl Yapılır, Dekorasyonu

Sinema salonu nasıl yapılır? Sinema salonu yapabilmek için öncelikle uygun bir oda ve bütçe gerekir.Bütçeyi biraz geniş tutmak gerekir.Zira sinema odası yapmak epey maliyetli olduğunu hatırlatalım.Eğer her açıdan imkanlarınız el veriyorsanız sinema odası yapmak hayatınıza oldukça farklılık katacaktır.Bu sinema odasında arkadaşlarınızla yada ailenizle vakit geçirmek sizin için ayrı bir zevk unsuru olacaktır.Sinema odasını kendinide yapabileceğiniz gibi bu iş de yaptırabilirsiniz.Sinema odası için neler gereklidir?
Sinema odası için gerekenler;

  • Öncelikle ses sistemi sinema odalarının olmazsa olmazlarındandır.Kaliteli bir ses sistemi mutlaka gereklidir.Eğer apartmanda sinema odası oluşturuyorsanız bu sesin dışarı çıkmaması için ses yalıtımı yapmak gerekecektir.
  • Televizyon mu projektör mü kullanmak istiyorsunuz bunu iyi belirlemeniz gerecektir.
  • Tam bir sinema odası oluşturmak istiyorsanız tekli koltuklar almak mantıklı olacaktır ama daha sıcak ve cana yakın bir atmosfer için normal koltuklarda seçilebilir.Ama unutulmaması gereken husus rahat koltuklar alınmalıdır.
  • Bütçenize göre dvd oynatıcı yada bluray oynatıcı almak gerekecektir.Bluray biraz daha pahalı olsa bile görüntü ve desteklediği formatlar açısından oldukça zengindir.Ayrıca konsolda diğer alternatifler arasındadır.İster oyun oynayabilir isterseniz film izleyebilirsiniz.
  • Sinema odalarının ışık geçirmeyecek şekilde yapılması ise diğer faktörler arasında yer alır.Bunun için perdeler doğru seçilmeli ve diğer odalardan gelebilecek ışığa karşı önlem alınmalı.Taktir edersiniz ki ışık film izlerken oldukça rahatsız edici etmen olacaktır.

Sinema odası dekorasyonu:

Geniş bir odadan yapılmış sinema odası.

Sinema odasından çok sinema salonu gibi yapılmış, tekli koltuklar ve arkasında hafif yükseğe konumlandırılmış koltuklar.

Daha küçük ama oldukça işe yarar başka sinema odası.

Işıklandırması, renkler, koltuklar hepsi birer sinema salonunda alınmış gibi.

Daha sıcak ve yakın bir atmosfer sağlamak için bu tip köşemlerde kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir